Daudzi no mums, jau agrā bērnībā vai jaunībā aizdomas par sevis pazīšanu. Daudzi sāk uzdot sev un citiem jautājumus, kas ir dzīve, kāpēc mēs dzīvojam, kāpēc vieni zina ko viņi grib, bet citi nezina, aizdomājas, kādas ir viņa, nevis viņa vecāku vēlmes. Uz visiem šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem var atbildēt tikai tad, kad mēs esam iepazinuši sevi, tikuši skaidrībā ar sevi.

Ja padomājam, tad droši varam teikt, ka sevis izzināšana ir garīgā izaugsme, atšķirība ir tikai tā, ka sevis izzināšana ir vērsta uz visām jomām nevis tikai uz savas dvēseles saprašanu. Tāpēc šīs metodes efektivitāte ir ļoti liela, tā palīdz mums daudz ko saprast, sakārtot sevi, bet tā ne vienmēr ir viegla.
Iepazīstot sevi, mēs varam savu personību pacelt daudz augstākā līmenī un mēs varam šajā virzienā doties ar ļoti lieliem, ātriem soļiem. Mēs zināsim, kā mums ir jārīkojas tad, kad mūsu priekšā stāv izvēle. Mēs konkrēti zināsim, kas mums sagādā prieku, nes veiksmi un kas mums nav vajadzīgs, kas nodara mums pāri un bremzē mūsu attīstību.

Protams, ka ļoti svarīgs moments ir tas, ko mēs gribam no dzīves, ko sapņojam sasniegt un ja ir mērķis un ir vēlme to sasniegt, tad nav nekā neiespējama.
Sevis izzināšanas plusus var aprakstīt ļoti ilgi, esmu pārliecināta, ka jūs jau to ļoti labi zināt un tiecaties uz to. Tāpēc tagad, gribu jums sniegt trīs vienkāršus padomus, kā labāk un ātrāk iepazīt sevi.

Iekārtojiet dienasgrāmatu.

Liekas, ka tas ir visiem pazīstams dzīves atribūts, bet īstenībā, tas ir viens ļoti labs un efektīvs, sevis izzināšanas, līdzeklis. Tas ir jūsu atspoguļojums – jūsu domu, emociju un jūtu spogulis. Jūs varat paskatīties uz sevis no malas un saprast, ko tad jūs patiesībā gribat.

Tie, kuri jau rakstījuši dienasgrāmatu, to zina, kuri nav to darījuši, tiem aprakstīšu sīkāk.

Iedomājieties, ka ar jums šodien notika kāds kuriozs vai nepatīkams atgadījums, kura dēļ jūs esat ieguvusi kaudzi negatīvu emociju un vēlēšanos, kādam to visu izstāstīt. Bet ir arī cits variants, jūs varat pasūdzēties un visas savas bēdas izstāstīt dienasgrāmatai. Varat uzrakstīt, kāpēc tā sanāca, kurš pēc jūsu domām ir vainīgs, pieņemt lēmumu, ko darīt tālāk, uzmundrināt sevi.

Tādā veidā jūs varat aprakstīt dienasgrāmatā katru dienu, pat ja tajā dienā nav noticis nekas īpašs.

Meditējiet.

Daudziem, joprojām šis vārds liekas nesaprotams un biedējošs.

Patiesībā viss ir ļoti vienkārši, meditācija – tas ir cilvēka dialogs pašam ar sevi. Ir ļoti dažādi meditāciju veidi, bet mēs apskatīsim to, kurš mums ir visvairāk piemērots.

Atrodiet kādu klusu vietu, vēlams, lai tā jums ar kaut ko asociētos. Piemēram, daudzi meditē pie kokiem, kurus paši ir iestādījuši, ja tādas iespējas nav, tad dariet to savā istabā.

Ērti apsēdieties (nav obligāti ieņemt lotosa pozu), var arī apgulties, 10 reizes dziļi ieelpojiet, tas palīdzēs jums nomierināties.

Pamēģiniet atslēgties no visām domām, kuras jums tajā brīdī joņo pa galvu un tad sāciet uzdot sev jautājumus, kuri jūs interesē un atbildiet sev pēc iespējas godīgāk un konkrētāk.

Pēc meditācijas, visas atbildes varat pierakstīt savā dienasgrāmatā.

Pajautājiet apkārtējiem cilvēkiem.

Visātrākais veids kā iepazīt sevi ir pajautāt apkārtējiem cilvēkiem. Vēlams, lai ar tiem cilvēkiem jūs būtu jau sen pazīstami. Daudzi cilvēki, bet it īpaši pusaudži domā, ka apkārtējie neko nesaprot un par viņiem neko nezina. No vienas puses tā ir patiesība, bet no otras puses apkārtējie var norādīt uz jūsu vājajām un stiprajām pusēm.

Vislabāk ir pajautāt savam dzīves biedram, kas viņam jūsos patīk vai nepatīk. Viņiem vienmēr atradīsies ko pateikt.
Bet ja pajautāsiet vecākiem, viņi varēs jums izstāstīt vēl vairāk.

Lūk, arī viss. Lai jums veicas sevis izzināšanas procesā.