Harmoniskā laulībā notiek sievietes un vīrieša enerģijas apvienošanās un tā sāk līdzdarboties abu karmas atstrādāšanā. Jāatzīmē, ka karmas atstrādāšanas process laulībā norit daudz labvēlīgāk priekš abiem partneriem. Par tādu parasti saka, ka viņi ir laimīgi. Nesāpīga karmisko parādu atstrādāšana pozitīvi iespaido veselību, nes veiksmi darījumos, atrisinājumu sarežģītos jautājumos, finansiālajā sfērā. Pat, ja pirms laimīgās satikšanās vienam no partneriem ir bijusi nopietna saslimšana, tad harmoniskā laulībā tā var izdzist līdz tādai pakāpei, ka par to vairs neviens neatcerēsies. Visiem ir zināms, ka nepatikšanas darbā ir daudz vieglāk panest, ja mājās ir laimīga dzīve. Laulāto draugu harmoniskajai enerģijai ir liels radošs potenciāls, kurš ievieš pozitīvu rezonansi ģimenes dzīvē.

Bet ja ir otrādi un attiecības ģimenē nav visai harmoniskas, laulātie draugi bieži strīdas, nevar saprast viens otra vajadzības, tracina viens otru un ir naidīgi noskaņoti viens pret otru, tad karmiskās enerģijas apvienot nav vērts, jo pastāv varbūtība apmainīties ar slimībām. Piemēram, vīrietis, kurš jau kopš bērnības slimo ar sirds slimību pēc stāšanās laulībā, izrāda savai sievai necieņu, dusmojas, izrāda greizsirdību, pazemo, apvaino u. t. t., pakļauj briesmām savu sievu, t. i. ka pēc kaut kāda kopā nodzīvotā laika sievietei var rasties draudi saslimt ar sirds slimību, bet vīrietis, tajā paša laikā par savu slimību var aizmirst. Ko darīt tādos gadījumos? Iemācīties harmonizēt savu dzīvi, tāds ir pirmais nosacījums. Vajag sameklēt enerģētisko risinājumu kopīgai eksistēšanai. Ja jūs to nedarāt, tad enerģijas apmaiņas process un veselības sagraušana ar svešām vibrācijām var vienam no laulātajiem draugiem atņemt dzīvību, nedrīkst visu laiku ciest. Ja nav iespējams sakārtot attiecības ģimenē un panākt harmoniju, tad labāk ir šķirties, lai nepadarītu abu karmu vēl smagāku. Nav iespējams šeit sniegt kaut kādas rekomendācijas, jo katrs gadījums ir ļoti individuāls.

Savdabīga karmas apmaiņa notiek gadījuma seksuālajās attiecībās vai arī nesakārtotos seksuālos kontaktos. Šeit, acīm redzams ir fakts, jo stiprāka kaisles enerģija, jo lielāka vēlme iegūt otru, jo dziļāk jūs iekļūstat partnera karmā un pavisam negaidot priekš sevis apmaināties ar karmisko enerģiju. Jo lielāks seksuālo partneru skaits, jo lielāka varbūtība, ka iekļūsiet svešās negatīvās vibrācijās, kaut gan pastāv iespēja iekļūt arī svešā veiksmē. Īpaši augsta iespēja inficēties ar svešu karmu ir kaislīgu, gadījuma sakaru laikā. Piemēram, ja vīrietis ir laulībā un viņam gadījuma sakari, ir iespējams, ka tāds vīrietis ir ļoti labs mīlnieks, bet īstenībā viņš abas puses pakļauj nopietnām briesmām, tai skaitā, sevi visvairāk. Abas sievietes, enerģētiskajā līmenī sajūt viena otru un svešas enerģijas klātesamību savā seksuālajā partnerī, kura ir spējīga fiksēt absolūti visu, bet vēlēšanās noturēt partneri, liek mest malā visas savas sajūtas. Iemesls, kāpēc sievietes grib noturēt vīrieti, parasti ir viņas nepārliecinātība sociālajā dzīvē kā arī bailes no vientulības.

Parasti konkurējošām sievietēm ir agresīva enerģija, kura ir vērsta uz pretinieces likvidēšanu un mīļotā iegūšanu pilnībā. Šīs divas nesavienojamās enerģijas nonāk vīrietī, rezultātā viņam sāk parādīties dažādas slimības: prostata, priekšlaicīga impotence, onkoloģija u. c. tieši tāda pati aina ir vērojama sievietēm, kurām ir vairāki seksuālie partneri.

Seksuālā kontakta laikā vajag izjust tikai pozitīvas emocijas. Ja vīrs un sieva laulībā ir nodzīvojuši ilgus gadus, bet kaut viens no viņiem seksuālajā dzīvē nav apmierināts, bet jūt tikai aizvainojumu un dusmas, tad abus agrāk vai vēlāk piemeklēs dažādas slimības, kuras būs saistītas ar nervu sistēmu, imūno sistēmu, balsta – kustību sistēmu.