Bieži vien, var dzirdēt sievietes sakām, ka man vēl vajag daudz “pie sevis vajag strādāt”. Mūsdienās reti var satikt sievieti, kura “nestrādā pie sevis”. Viena “strādā”, lai uzlabotu izskatu, cita lai uzlabotu raksturu, vēl kāda, pie pašvērtējuma paaugstināšanas, bet vēl kāda – mācās sevi mīlēt.

Afirmācijas, astrologi un psihologi, sieviete virzās no vienām zināšanām pie nākamajām, no vieniem semināriem uz nākošajiem un jo vairāk sieviete “pie sevis strādā”, jo sarežģītāka kļūst viņas dzīve. Viņa visu laiku cenšas kaut ko izmainīt, bet nekas jau nemainās, ja nu vienīgi ārējais izskats, sieviete, kā bija neapmierināta – tāda viņa arī paliek.

Kāpēc tik ļoti ir svarīgs “darbs pie sevis”? Viss ir vienkārši, mēs jūtam iekšējo diskomfortu un domājam, ka pateicoties jaunajām zināšanām un izmaiņām, ko tās dos, mēs varēsim iegūt iekšējo harmoniju.

Mēs gribam pilnveidoties, izmainīties, kaut ko uzlabot un tādā veidā pietuvoties ideālam, harmonijai. Tātad, ja mēs sevi pārveidojam un mainām, mēs sevi nepieņemam, bet ja mēs sevi nepieņemam, tātad iesaistāmies cīņā paši pret sevi. Bet ja ir cīņa, harmonija nav iespējama!

Jau no pašiem pirmsākumiem, sievietē ir ielikts viss nepieciešamais, lai viņa justos mierīgi un harmoniski, bet tajā brīdī, kad mēs cenšamies kaut ko mainīt, izlabot vai attīstīt, mēs sagraujam mūsu pirmatnējo dabu un harmoniju.

Vēlēšanās visu laiku kaut ko pilnveidot, izmainīt vai papildināt, liecina par sievietes iekšējo konfliktu, bet stāvoklis, kurā sieviete nav apmierināta ar sevi, priekš viņas ir graujošs.

Šis, neapmierinātības stāvoklis, neļauj viņai pilnībā pieņemt sevi un apkārtējos cilvēkus, bet pats galvenais – vīrieti. Tā nemanot, sievietes, sāk “uzlabot” arī vīriešu un ja šis process ir sācies, tad ar tādu sievieti miera nebūs nevienam.

“Strādāt ar sevi” ir svarīgi vīriešiem, jo vīrietis pašapliecinās caur pilnveidošanos, norūda savu raksturu, veido vīrišķo raksturu. Tajā brīdī, kad viņam izdodas pārvarēt šķēršļus, viņš sāk pats sevi cienīt, viņam visu laiku ir nepieciešamas uzvaras un panākumi.

Sievietei to darīt nevajag, jo tas ienes nemieru viņas iekšējā pasaulē, un viņa zaudē savu miera un apmierinātības stāvokli. Sievietei vajag rūpēties par sevi, nevajag papildināt kaut ko vai uzlabot, vajag sargāt to, kas jau ir, piemēram, uzticību, tīrību, dabisko skaistumu.

“Darbs ar sevi” neradīs mums iespēju kļūt par pilnībām uzskatīt sevi par kaut ko vērtīgāku, mēs tāpat turpināsim just neapmierinātību un izdarīsim secinājumus, ka par maz esam centušās, tātad vajag pacensties vēl vairāk. Un tad mēs atkal, ar jauniem spēkiem, dodamies cīņā.

Bieži vien, daudzas iegūtās zināšanas liek sievietei sevi uzskatīt gudrāku par vīrieti, viņa sāk viņu mācīt kas un kā jādara, dot padomus un attiecības ģimenē sāk pasliktināties. Vīrietis no sievietes gaida tikai vienu, kad viņa beidzot nomierināsies un sāks kopā ar viņu mierīgi dzīvot, bez rūpēm, raizēm un saspringuma.

Iegūstot dažāda veida zināšanas, jūs atgrūžat vīriešus, jo jūs kā sieviete zaudējat burvīgumu un vieglumu, bet sievietei ir jābūt vieglai, maigai un mierīgai. Nemierīgas domas, svarīgas darīšanas un raizes nogalina sievietes burvīgumu.

Jautāsiet, ko lai dara?

Pārstājiet sevi pārveidot un mainīt. Jums viss ir: gan skaistums, gan mīlestība, gan tīrība un ticība, spēja dalīties un rūpēties. Sievietei nevajag censties būt citai, labākai vai skaistākai, sievietei ir jābūt viņai pašai.

Pārstājiet darīt sev pāri, pārstājiet sevi mainīt, tas vien jums jau dos iespēju atslābt un justies labāk, bet atslābums atnesīs jums gan mieru, gan harmoniju. Vienkārši atslābinieties un pieņemiet visu tā, kā tas ir. Izmaiņas ir iespējamas tikai caur pieņemšanu, nevis caur cīņu.

Centieties sevi novērot, esiet saskaņā ar savām jūtām, pat ar negatīvām. Sieviete nedrīkst no sevis neko pieprasīt, viss sievišķais dzimst no miera. Sievietei nav iespējams kļūt maigākai un dabīgākai, ja viņas dvēselē ir trauksme un nemiers.

Tad, kad jūs esat mierīgas, jūsu attiecības ar vīrieti sāk sakārtoties, un jums nav vajadzīgas nekādas īpašas zināšanas. Zināšanas nepadarīs jūs par maigām un mīlošām, zināšanas jūs padarīs par gudrām, bet par mīlošām var kļūt tikai pateicoties mieram un pieņemšanai.